Search Jobs In Finland

Welder

Published date more than one year ago
Posted: more than one year ago
Company Outotec
Company: Outotec
End date Jan. 19, 2020
Due date: Jan. 19, 2020
Location Outokumpu
Location: Outokumpu

Outotec develops leading technologies and services for the sustainable use of Earth's natural resources. Our 4,000 top experts are driven by each customer's unique challenges across the world. Outotec's comprehensive offering creates the best value for our customers in the mining, metal, energy, and chemical industries. Outotec shares are listed on NASDAQ Helsinki. www.outotec.com

At Outotec we are passionate about building innovative and sustainable solutions that fulfill world’s growing need for natural resources. We are continuously entering new markets and businesses, which creates interesting opportunities for personal and professional growth in our multinational work environment.

Outotec Turula Oy on keskiraskas konepaja, joka valmistaa koneita, komponentteja, varaosia sekä valmistuslinjojen osakokonaisuuksia asiakkaan toiveiden ja vaatimusten mukaan.

Perustamisvuosi: 1979

Pinta-ala: 19 000 m²

Henkilöstöä: 130

Liikevaihto: >33Meur

Tehtävänkuvaus:

Levyseppähitsaajan työtehtäviin kuuluu erilaisten teräsrakenteiden silloitus- ja kokoonpanohitsaukset.

Hitsattavat materiaalit ovat pääsääntöisesti seostamattomia-, erilaisia ruostumattomia sekä suurlujuusteräksiä. Jossain määrin myös muita materiaaleja, kuten titaania ja kuparia.

Käytössä on useita eri hitsausprosesseja, joista yleisin on MAG. Hitsattavien kappaleiden koot vaihtelevat muutamista kiloista useisiin kymmeniin tuhansiin.

As Welder, you will:
  • Tekemään monipuolisia tuotannon tehtäviä osaamisesta ja omasta kiinnostuksesta riippuen
  • Erilaisten teräsrakenteiden kokoonpano- ja hitsaustyöt
  • Yhteistyö eri osastojen kanssa
To succeed, you will need:
  • Alalle soveltuvaa koulutusta / kokemusta
  • Reipasta asennetta työturvallisuus huomioiden
  • Hyvää piirustustenlukutaitoa
  • Sujuvaa suullista ja kirjallista suomen kielen taitoa, englannin kielen hallinta katsotaan eduksi

Tarjoamme:
• Kilpailukykyisen palkan
• Nykyaikaiset työvälineet
• Hyvät ja turvalliset työolosuhteet
• Vaihtelevat ja mielenkiintoiset työtehtävät
• Mahdollisuuden kehittää omaa osaamistaan
• Kattavan työterveyshuollon
• Monipuoliset henkilöstöedut